واکنش فدراسیون روسیه به تعلیق فوتبال این کشور | فدراسیون
دسته‌بندی نشده

واکنش فدراسیون روسیه به تعلیق فوتبال این کشور | فدراسیون


فدراسیون فوتبال روسیه اعلام کرد با تصمیم فیفا و یوفا برای تعلیق تمامی تیم های روسی از مسابقات بین المللی مخالف است.

– “، با اعلام فیفا و یوفا تیم های ملی و باشگاهی روسیه از حضور در تمام مسابقات بین المللی محروم هستند.

این تصمیم در پی حمله نظامی روسیه به اوکراین گرفته شده است.

تیم ملی فوتبال روسیه با این تصمیم حضور در جام جهانی 2022 قطر را از دست خواهد داد.

فدراسیون فوتبال روسیه امروز با انتشار بیانیه ای، به این تصمیم فیفا و یوفا اعتراض کرد.

در این بیانیه آمده است: ما بر این باوریم که این تصمیم به همان اندازه که مغایر با تمام استانداردها و اصول حاکم بر رقابت های بین المللی است، برخلاف اخلاق ورزشی و بازی جوانمردانه است.

این صراحتاً تبعیض آمیز است و بر تعداد زیادی از ورزشکاران و مربیان، مسئولان باشگاه ها و تیم های ملی و مهم تر از آن میلیون ها هوادار روسی و بین المللی تأثیر می گذارد که مطمئناً منافع آنها باید در اولویت همه سازمان های ورزشی بین المللی باشد.

اقداماتی از این دست برای جامعه ورزشی بین المللی که تاکنون همواره به اصول برابری، احترام متقابل و استقلال از سیاست پایبند بوده اند، به شدت تفرقه انگیز است.

فدراسیون روسیه این حق را برای خود محفوظ می دارد که بر اساس قوانین بین المللی ورزش فیفا و یوفا این تصمیم را به چالش بکشد.

کلید واژه ها: بین المللیفوتبال روسیهمسابقات بین المللیروسیروسیهفدراسیون فوتبالتصمیمفوتبالفدراسیونتیم های ملیرقابت های بین المللیبازی جوانمردانهجام جهانی 2022 قطرمسابقاتفدراسیون روسیهتیم ملی فوتبالباشگاهبیانیهیوفافیفاجام جهانی 2022استانداردهانظامی روسیهتعلیقاعلامجوانمردانهحمله نظامیورزشکارانمیلیون هاجام جهانیمنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.