هشدار یوفا به 3 باشگاه ایتالیایی به دلیل نقض قانون بازی جوانمردانه مالی
دسته‌بندی نشده

هشدار یوفا به 3 باشگاه ایتالیایی به دلیل نقض قانون بازی جوانمردانه مالی


در شرایطی که اکثر باشگاه های اروپایی به خاطر شیوع ویروس کرونا به شدت متحمل ضررهای مالی شده اند، اتحادیه فوتبال قاره سبز بر اجرای قانون بازی جوانمردانه مالی تأکید دارد.

– ، نشریه گاتزتا دلواسپورت ایتالیا در گزارشی نوشت که اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) به 30 باشگاه اروپایی به خاطر تراز نبودن دخل و خرج شان مطابق قانون بازی جوانمردانه مالی هشدار داده است که سه باشگاه ایتالیایی، رم، میلان و اینتر جزو آنها هستند و ممکن است که باشگاه یوونتوس هم به زودی در این فهرست قرار بگیرد.

قرار است این 30 باشگاه از اواسط ماه مارس نمایندگان خود را به مقر یوفا در نیون بفرستند تا از آنها دفاع کنند.

از زمان شیوع کرونا در جهان در اواخر سال 2020، و بدون تماشاگر برگزار شدن بازی های فوتبال، باشگاه های اروپایی متحمل ضررهای هنگفتی شده اند.

تنها کاری که یوفا برای کمک به این باشگاه ها انجام داد تغییر یکسری قوانین بوده که البته هنوز بخشی از آنها هم به حالت اجرایی درنیامده است.

قرار گویا قرار است دو ماه دیگر یک بازنگری مجدد در این قوانین صورت بگیرد که احتمالاً از فصل 25-2024 به اجرا درخواهد آمد.

فعلاً اما تنها لطفی که یوفا در حق تیم ها انجام داده این است که بازه زمانی بررسی حساب های مالی باشگاه ها برای تراز بودن دخل و خرج شان را از سه سال به چهار سال افزایش داده (از ابتدای 2018 تا انتهای 2021) تا میانگین ضررهای سالانه آنها کاهش پیدا کند.

علاوه بر این باشگاه ها مجاز هستند که تا 30 میلیون یورو تراز منفی داشته باشند.

با این حال 30 باشگاه باز هم نتوانسته اند مطابق قانون بازی جوانمردانه مالی عمل کنند.

کلید واژه ها: باشگاهبازی جوانمردانهجوانمردانهباشگاه هاایتالیااروپاییاروپااتحادیه فوتبال اروپاباشگاه هایفوتبالبازیمالییوفاشیوع ویروس کرونا30 باشگاهقانوناتحادیهباشگاه یوونتوسکرونا در جهانبدون تماشاگرفوتبال اروپاویروس کروناهشدارکرونامتحملشیوع ویروسشیوع کرونانمایندگاننقض قانونقرارمنبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.