واکنش فدراسیون فوتبال روسیه به تحریم سنگین فیفا و یوفا
دسته‌بندی نشده

واکنش فدراسیون فوتبال روسیه به تحریم سنگین فیفا و یوفا


فدراسیون فوتبال روسیه اعلام کرد با تصمیم فیفا و یوفا برای تعلیق تمامی تیم‌های روسی از مسابقات بین المللی مخالف است.

 با اعلام فیفا و یوفا تیم‌های ملی و باشگاهی روسیه از حضور در تمام مسابقات بین المللی محروم هستند. این تصمیم در پی حمله نظامی روسیه به اوکراین گرفته شده است. تیم ملی فوتبال روسیه با این تصمیم حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را از دست خواهد داد.

فدراسیون فوتبال روسیه امروز با انتشار بیانیه‌ای، به این تصمیم فیفا و یوفا اعتراض کرد. در این بیانیه آمده است: «ما بر این باوریم که این تصمیم به همان اندازه که مغایر با تمام استانداردها و اصول حاکم بر رقابت‌های بین‌المللی است، برخلاف اخلاق ورزشی و بازی جوانمردانه است. این صراحتاً تبعیض‌آمیز است و بر تعداد زیادی از ورزشکاران و مربیان، مسئولان باشگاه‌ها و تیم‌های ملی و مهم‌تر از آن میلیون‌ها هوادار روسی و بین‌المللی تأثیر می‌گذارد که مطمئناً منافع آنها باید در اولویت همه سازمان‌های ورزشی بین‌المللی باشد.

اقداماتی از این دست برای جامعه ورزشی بین‌المللی که تاکنون همواره به اصول برابری، احترام متقابل و استقلال از سیاست پایبند بوده‌اند، به شدت تفرقه‌انگیز است.

فدراسیون روسیه این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که بر اساس قوانین بین المللی ورزش فیفا و یوفا این تصمیم را به چالش بکشد.»

 منبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.