هشدار یوفا به ۳ باشگاه ایتالیایی به دلیل نقض قانون بازی جوانمردانه مالی - پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران
دسته‌بندی نشده

هشدار یوفا به ۳ باشگاه ایتالیایی به دلیل نقض قانون بازی جوانمردانه مالی – پارس فوتبال | خبرگزاری فوتبال ایران


– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نشریه گاتزتا دلواسپورت ایتالیا در گزارشی نوشت که اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) به ۳۰ باشگاه اروپایی به خاطر تراز نبودن دخل و خرج‌شان مطابق قانون بازی جوانمردانه مالی هشدار داده است که سه باشگاه ایتالیایی، رم، میلان و اینتر جزو آنها هستند و ممکن است که باشگاه یوونتوس هم به زودی در این فهرست قرار بگیرد.

قرار است این ۳۰ باشگاه از اواسط ماه مارس نمایندگان خود را به مقر یوفا در نیون بفرستند تا از آنها دفاع کنند.

از زمان شیوع کرونا در جهان در اواخر سال ۲۰۲۰، و بدون تماشاگر برگزار شدن بازی‌های فوتبال، باشگاه‌های اروپایی متحمل ضررهای هنگفتی شده‌اند. تنها کاری که یوفا برای کمک به این باشگاه‌ها انجام داد تغییر یکسری قوانین بوده که البته هنوز بخشی از آنها هم به حالت اجرایی درنیامده است. قرار گویا قرار است دو ماه دیگر یک بازنگری مجدد در این قوانین صورت بگیرد که احتمالاً از فصل ۲۵-۲۰۲۴ به اجرا درخواهد آمد.

فعلاً اما تنها لطفی که یوفا در حق تیم‌ها انجام داده این است که بازه زمانی بررسی حساب‌های مالی باشگاه‌ها برای تراز بودن دخل و خرج‌شان را از سه سال به چهار سال افزایش داده (از ابتدای ۲۰۱۸ تا انتهای ۲۰۲۱) تا میانگین ضررهای سالانه آنها کاهش پیدا کند. علاوه بر این باشگاه‌‌ها مجاز هستند که تا ۳۰ میلیون یورو تراز منفی داشته باشند. با این حال ۳۰ باشگاه باز هم نتوانسته‌اند مطابق قانون بازی جوانمردانه مالی عمل کنند.پایان همکاری یوفا با اسپانسر روسی

انتهای پیام/منبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.