مهدی طارمی اروپا را به هم ریخته بود.
دسته‌بندی نشده

مهدی طارمی اروپا را به هم ریخت!


پنالتی مهدی طارمی در دیدار مقابل لاتزیو، باعث جدل رسانه‌ای بین باشگاه پورتو و تلویزیون‌های ایتالیایی شد.

به گزارش وقت صبح به نقل از ورزش سه، درابتدای حضور مهاجم تیم ملی فوتبال ایران در ریوآوه و لیگ برتر پرتغال بسیاری او را متهم به شبیه‌سازی می‌کردند و حتی از داوران می‌خواستند در گرفتن پنالتی به سود تیم ریوآوه دقت کنند؛

مشابه اتفاقی که در ایران هم برای او رخ داد اما این بار طارمی خوش‌شانس بود که VAR به کمکش آمد تا مشخص شود پنالتی‌گیری، هنرنمایی ویژه اوست و به این‌ترتیب روند تحمیل خطا به مدافعان حریف در پورتو هم ادامه یافت و این بار به یورو لیگ هم رسید.

در این بین جنجال‌های زیادی هم در راه اعلام پنالتی روی این بازیکن اعلام شد که آخرینش پنج‌شنبه شب و در استادیوم المپیکو بود؛

جایی که پس از سرنگونی مهاجم ایرانی در تقابل با ساوویچ، داور آلمانی ابتدا شبیه‌سازی مهدی طارمی را اعلام کرد و به او کارت زرد نشان داد تا او و هم‌تیمی‌هایش با بهت و حیرت به سمت داور بروند اما این پایان کار نبود.

در همین لحظات داور ویدیویی که به سرعت صحنه را مورد بررسی قرار می‌داد، از طریق گوشی به داور آلمانی اعلام کرد که این صحنه مشکوک و نیازمند بازبینی است و ثانیه‌ای بعد داور تصمیم خود را تغییر داد و پنالتی روی طارمی را اعلام کرد تا به این‌ترتیب مهاجم پورتو یک بار دیگر در محوطه جریمه پیروز شود و این بار خود او هم پشت توپ ایستاد و گل چیرو ایموبیله را با ضربه‌ای دقیق پاسخ داد.

واکنش شدید ساری

واکنش ساری سرمربی لاتزیو به پنالتی طارمی شدیداللحن بود: وی‌ای آر؟ من با صحبت‌های گاسپرینی موافقم. امیدوارم هواداران انگلیسی بتوانند باعث کنار گذاشته شدن وی‌ای‌آر شوند.

مهاجم به دنبال پای میلینکوویچ است نه برعکس. آنچه که در زمین می‌دیدیم درست بود. سپس از روی مانیتور تصویر ثابت را نگاه می‌کنید و مخاطب هم آن را می‌بیند.

وی‌ای‌آر باید فقط برای یک سری داده‌های عینی مورد استفاده قرار بگیرد. داور باید تصمیم خود را پس می‌گرفت. نمی‌توان با پنالتی‌ها شوخی کرد. آن‌ها می‌توانند در بازی تعیین کننده باشند.

البته تصدیق پنالتی توسط وی‌ای‌آر و تایید آن توسط داور وسط، باعث نشد تا طرفداران لاتزیو و رقبای پورتو، چندان هم قانع شوند. بعد از این بازی دوباره مخالفان پورتو و مهدی طارمی، به میان آمدند و اعلام کردند که این پنالتی به اشتباه اعلام شده و مهدی طارمی با شبیه سازی، داور ویدیویی را فریب داده است.

واکنش پورتو

این ماجرا حتی به کارشناسان تلویزیونی ایتالیا هم رسید و همین نظرات کارشناسی واکنش باشگاه پورتو را به‌همراه داشت.

این باشگاه در پیامی از طریق خبرنامه‌اش پیرامون پنالتی برابر لاتزیو این چنین نوشت: «طارمی در زمان پنالتی در کانون توجه قرار گرفت، پنالتی‌ای که غیرقابل انکار بود، به جز در چشم برخی افراد بی‌سواد که در تلویزیون اظهارنظر می‌کنند».

این بیانیه کوتاه اما شدیداللحن در حالی توییت شد که حمایتی صریح از بازیکنی محسوب می‌شود که در المپیکوی رُم یک تنه تیمش را به مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ اروپا رساند؛

در شبی که با کسب یک پنالتی، ثبت یک گل و ارسال یک پاس گل تماشایی، شاگردان مائوریتسیو ساری را مقابل هوادارانشان ناکام گذاشت.

طارمی در اوج دوران حرفه‌ای

طارمی بازیکنی است که در ۳۳ بازی ۱۵ گل برای پورتو به ثمر رسانده و ۱۲ پاس گل داده و یکی از خطرناک‌ترین مهاجمان لیگ پرتغال در محوطه جریمه محسوب می‌شود اما نسبت به سایر مهاجمین یک برتری هم دارد؛ گرفتن پنالتی.

او با پاهای بلندی که دارد، وقتی وارد محوطه جریمه حریف می‌شود، بر توپ سایه می‌افکند و هر گونه تلاش حریف برای توپ گیری موجب بر هم خوردن تعادل این بازیکن و اعلام پنالتی از سوی داور می‌شود.

حالا این بزرگترین چالش برای مدافعان تیم‌های پرتغالی و همچنین حریفان قاره‌ای پورتو خواهد بود که راه حلی پیدا کنند تا بدون انجام خطا روی طارمی، توپ او را در محوطه جریمه بگیرند.

اما او پس از ورود به باکس به قدری تعادل خود را پایین می‌آورد که شانس حریف به حداقل برسد و تنها سناریوی موجود شلیک به دروازه، ارسال پاس به دیگر مهاجم داخل محوطه و یا کسب پنالتی باشد.منبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.