بهترین پاسور فوتبال اروپا؛ ستاره احیا شده!
دسته‌بندی نشده

بهترین پاسور فوتبال اروپا؛ ستاره احیا شده!


در جدول برترین‌ پاسورهای این فصل پنج لیگ معتبر اروپایی، نام بازیکنانی چون توماس مولر، ترنت ارنولد، امباپه و براردی و بنزما به چشم می‌خورد که هر کدام به صورت تنها یا مشترک، بیشترین پاس گل را در بوندسلیگا، جزیره، لیگ یک فرانسه، سری آ و لالیگا ثبت کرده‌اند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ نمی‌توان منکر این قضیه بود که صدرنشینی در چنین جدولی، ارتباط مستقیمی با دقایق بازی هم دارد و مسلما بازیکنانی که بیشتر در ترکیب تیم‌شان قرار گرفته‌اند، آمار بهتری را از نظر کمیتی برجای گذاشته‌اند.

اما اگر آمار را بر اساس تعداد دقایقی که بازیکنان به میدان رفته‌اند بررسی کنیم، به مورد عجیبی برمی‌خوریم؛عثمان دمبله بر اساس دقایق بازی، بهترین میانگین را در ثبت پاس گل برجای گذاشته است. وینگر فرانسوی آبی‌اناری پوشان در فصل جاری، به ازای هر ۹۰ دقیقه بازی، ۰.۸۸ پاس گل را به هم‌تیمی‌هایش داده و با اختلاف نسبت به توماس مولر که در این فصل بوندسلیگا ۱۶ پاس گل داده، در صدر جدول قرار دارد. بعد از مولر، پوگبا و مسی با اختلاف کمی در رده‌های سوم و چهارم قرار دارند و ایهیناچو نیز با میانگین ۰.۵۷ پاس گل، در رده‌ی چهارم قرار دارد.

آماری که نشان می‌دهد ستاره‌ی فرانسوی و مغضوب کاتالان‌ها، به اندازه‌ی کافی در ترکیب تیمش تاثیرگذار است و هرگاه فرصت بازی به او برسد می‌تواند بارقه‌هایی از امید را در دل مسئولان بارسلونا نسبت به تمدید قراردادش ایجاد کند.منبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.