واکنش لاپورتا در مورد تمدید نکردن قرارداد مسی: پشیمان نیستم!
دسته‌بندی نشده

واکنش لاپورتا در مورد تمدید نکردن قرارداد مسی: پشیمان نیستم!


رئیس باشگاه بارسلونا در مورد موضوعات مهمی صحبت کرده، از جمله تصمیمی که در تابستان گذشته در مورد مسی گرفت

خبرورزشی –

خوان لاپورتا رئیس باشگاه بارسلونا در مورد تصمیم بزرگی که تابستان گذشته مجبور به انجام آن شد، صحبت کرده است، زمانی که بارسلونا به دلیل مشکلات مالی نتوانست قرارداد لیونل مسی را تمدید کند.

فوق ستاره آرژانتینی آرژانتینی در نهایت راه خود را از آبی اناری ها جدا کرد و به عنوان بازیکن آزاد به پاری‌سن‌ژرمن پیوست، زیرا باشگاه کاتالانی باید از قوانین سقف دستمزد لالیگا پیروی می کرد و نمی‌توانست از پس هزینه نگهداری او بربیاید البته طبق ادعای مسئولان باشگاه و در راس آنها، خوان لاپورتا.

لاپورتا به رسانه رسمی بارسلونا در این مورد گفت: «این غم انگیزترین تصمیم زندگی من بود. هرگز نمی‌خواستم چنین تصمیمی بگیرم، اما بابت آن متاسف نیستم، زیرا باید باشگاه را بالاتر از همه چیز قرار می دادیم حتی جلوتر از بهترین بازیکن تیم و این کاری بود که ما انجام دادیم. وضعیت همانی بود که همه دیدند.»

او در ادامه گفت: «ما با واقعیت روبرو شدیم. به نظر می رسید که بعد از آن چیزی برای باشگاه باقی نمانده نبود، اما تاریخ بارسلونا ادامه دارد و با کار و تصمیمات سنجیده می توانیم به مسیر موفقیت برگردیم، کاری که ما داریم انجام می دهیم.»

اخراج کومان

لاپورتا در ادامه از رونالد کومان مربی سابق بارسا به خاطر فرصت دادن به جوانان تشکر کرد، اما تاکید کرد که تصمیمش برای اخراج او درست بوده است: لاپورتا افزود: «من بعد از فصل اول تردیدهایی داشتم، اما به احترام او سعی کردیم تا ببینیم اوضاع چگونه پیش می رود.  در نهایت زمانی رسید که دیدم باید تصمیم دردناک دیگری گرفته شود. ایا باید زودتر آن تصمیم را می گرفتم؟ بله. باید به حس و درکم گوش می کردم. همیشه کومان را به خاطر گلی که در ومبلی به ثمر رساند و به خاطر اینکه مربی ای بود که شجاعت استفاده از جوانان را داشت، به یاد خواهم داشت. اگر او ناراحت شده، امیدوارم این ناراحتی از بین برود.»

شروع ژاوی به عنوان مربی

رئیس باشگاه بارسلونا از اینکه ژاوی ارناندس توانسته از فرصت مربیگری در بارسا به بهترین شکل ممکن استفاده کند خوشحال است: «ژاوی بسیار خوب به موقعیتی که بارسلونا در اختیارش قرار داد، پاسخ داد زیرا او مربی‌ای است که باشگاه را می شناسد، باشگاه را دوست دارد، به تصمیمات باشگاه احترام می گذارد و شخصیتی دارد که کسی نمی تواند آن را تحت تاثیر قرار دهد. فلسفه او در مورد نحوه بازی ما واضح است. سختکوش است و فوتبال را دوست دارد و این باعث می شود که دائماً همان چیزی را زنده کند که هویت بارسلونا و تیمش است. من بسیار خوشحالم که مربی ای مانند ژاوی دارم . متقاعد شده ام که او برای سال‌های طلانی مربی ماست و ما را خوشحال خواهد کرد.»

هالند

لاپورتا در پاسخ به سوالی در مورد خرید احتمالی ارلینگ هالند از بوروسیا دورتموند ، از بیان جزئیات در مورد اهداف نقل و انتقالاتی بارسلونا اجتناب کرد و از اعتماد خود به کسانی گفت که مسئولیت خریدهای باشگاه را برعهده دارند: او گفت: «من نمی توانم در مورد بازیکنان صحبت کنم زیرا در این صورت قیمت آنها را افزایش می دهیم. مدیران بارسلونا ] ماتئو آلمانی و جوردی کرویف بسیار خوب با ژاوی همکاری می کنند، آنها می دانند که چه می خواهند. ما قصد داریم تمام خطوط را تقویت کنیم. مزیتی که داریم این است که بازیکنان با کیفیت عالی می خواهند به بارسلونا بیایند و این یک موضوع بسیار مهم است. در مورد این بازیکن (هالند) لازم نیست چیزی بگویم. بهتر است صحبت در مورد بازیکنان را متوقف کنیم زیرا قیمت آنها را بالا می بریم و علیه منافع بارسلونا عمل می کنیم.»منبع

Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.